Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

What was one unique feature of sit-down strikes?
Divide £132 in the ratio 3:8
Rachel finished a meal at a diner and received a bill for $10.99. She charged the bill along with a 15 percent gratuity to her credit card. What is the total am
Which group profited the most from the California Gold Rush?
In "The(Untrue) Story of John Smith and Pocahontas," the author states that "sometimes best history is trumped by a good story." How does the author support thi
Which plot event completes the organizer? Citizens rebel against Creon Haemon argues with Creon Chorus Leader lectures Creon Gods warn Creon
(01.05 MC)Which of the following was a result of the development of Christianity in the Byzantine Empire? Increased trade Unification of diverse groups Destruct
What image does the allusion in this line from the passage evoke? He was brought then gradually back to his old ideas. Greeklike struggles would be no more. Men
fran found this expression in her cookbook. 1/3 divided by 2.write a scenario that explains the expression and solve
Answer the question in french. Use at least 2 weather expressions in your answer. 1. Quel temps fait-il en hiver a la montagne? 2. Quel temps fait-il en ete a