nnmnnnnn nnmnnnnn
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Three dozens of juice boxes cost $4.80, how much do 60 juice boxes cost

Respuesta :

2525252525
2525252525 2525252525
  • 26-02-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

36 juice = $4.80

60 juice = ?

36/6 = 4.80/6

6 juice = 0.8

0.8x10=8

Answer Link
estherlopez96
estherlopez96 estherlopez96
  • 26-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation

408 + 60 46.08

Answer Link

Otras preguntas

160 is 120 percent of what number
Which type of publication would be the best source for a brief introduction and summary of a topic? dictionary encyclopedia newspaper textbook
What challenges did they face at the end of the war? for veterans
the fourth grade classes are going on a field trip. there are 85 students in all. each van can seat eight students. how many vans will be needed
write a quadratic function that fits points (0,3), (-1,-2), (-2,-5)
A sentence with autotroph
A potter uses 3/5 of a pound of clay to make a bowl. How many bowls could the potter make from 10 pounds of clay?
f(x)= -1/4(x-1)^2- 3 I dont understand how to figure this question out, i ned the vertex, axis of symmetry, and the zeros.
Glycogen, starch, and cellulose are all polymers of glucose. A.TRUE B.FALSE
what is the first step in estimating 56x27