123eva 123eva
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

cost $9.99 a yard .then they buy 17.4 yad how much it will cost

Respuesta :

carsonbeaumont1 carsonbeaumont1
  • 23-03-2020

Answer:1738.26

Step-by-step explanation: just multiply them

Answer Link
Onoriodefelix
Onoriodefelix Onoriodefelix
  • 23-03-2020

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Given a yard costs $9.99

The cost of 17.4 yard will be 17.4 multiplied by the cost of one yard

That’s

17.4 x $9.99 = $173.83

17.4 yards will cost $173.83

Answer Link

Otras preguntas

A dynamic stretch is safe, because it involves gradual and controlled movements safe, because it extends the joint beyond its range of motion unsafe, be
What did the battle of El Alamine reveal about hitler
who was the discovered electron
How do scientists obtain knowledge about the world?
Nine families went on a picnic. Each family had carried a cake for the picnic. 2/3 of each cake was eaten. Find out how much cake was eaten in all.?
who is odell Beckham Jr
Trade occurs, generally speaking, because it is a _______ sum game. a. positive c. negative b. zero d. neutral
who is odell Beckham Jr
Which article of the United States Constitution outlines the structure and powers of the executive branch?
The problem that had no name centered upon: (Points : 1) the Cold War. the housewife. the African American. the veteran.