Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

What's an equivalent ratio to 12:10 ? ( explain also too please! :D )
Explain how the types of mountain landforms are related to one another.
How is a plateau similar to a plain?
in relation to the earth's surface, explain where rock spend most of there time.
Simplify the expression 7v + 2w-12v
Explain how can you use the Associative Property to evaluate (7*50)*4.
in an A.P,the sum of first ten terms is -150 and the sum of next 10 terms is -550.Find the A.P
3 sisters, veronica, Mary and aAnna went out on a blind date with 3 brothers.  Veronica ended up holding hands with her date.  Mary certainly wasn't the one kis
How to show your work to solve  3r^2-16r-7=5
How can you tell 7/10 is greater than 1/2