Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

Please help . I’ll mark you as brainliest if correct!!! :)
3.) (1.012 X10-2) + (2.4X10-4)
Which statement is true of phishing? a. It consists of self-propagating program code that is triggered by a specified time or event. b. It prevents the disclo
What was the “storm of steel?”
An above ground garden is in the shape of a rectangle prism measuring 5 feet by 8 feet by 1.5 feet. The organic soil costs $1.20 per cubic foot how much will it
How did life change in China change under the communist?
Find the slope of the line that passes through the points (2,4 ) and (6,12)
What is the probability of randomly selecting an odd number from the numbers 1-15?
What is If ax-7=b(x+2),then x=
what is the need for cycling of carbon in ecosystems