mjohnson206351 mjohnson206351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese cost $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice

Respuesta :

peytonmbutler
peytonmbutler peytonmbutler
  • 23-03-2020
18x2.97 = 53.46$ your welcome!
Answer Link

Otras preguntas

9x+3x-10=3(3x+x) is this a non soultion or real numbers or number
With respect to globalization, __________. opponents are united in their goals and tactics policies to expand free trade are a central focus of antiglobalizatio
BRAINLYEST! PLEASE HELP FAST! 12.Which of these Civil Rights-era situations was unique because its goal was the desegregation of an entire community? A.) the
A chemist has 12 liters of a 25% acid solution. how many liters of water must be added to obtain a 20% acid solution?
ok I know this is easy to graph but I just want to know what they mean about describing a rule. Fred family already has two dogs.They adopt more dogs.Complete t
Which of the following groups came to Oklahoma Territory from regions of Canada? French Spanish British Mexicans
(Us, We) students are participating in a meeting at the end of the school day. a. We**** b.Us
Why was the kepi hat not popular with confederate soldiers?
How did the great compromise of 1877 influence the election? a. it allowed a bilateral government agreement. b. it gave new power to northern republicans. c. it
Which statement best describes the slaves in ancient Athens?