ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5. Robyn enjoys news _______ about health because she's a doctor. She also reads articles about health.
Some people rinse their freshly shampooed hair in diluted lemon juice or vinegar. Why is this done?​
20g of ideal gas contains only atoms of s and o occupies 5.6l at ntp what is the mol wt of gas
What is the slope againnn ?
1 point A person is standing on the equator. What is the person's displacement (in kilometers) after 1 revolution of the planet? Facts: The Earth rotates around
Why is knowledge of first aid and emergency practices important for health science professionals? Thanks! :)
1. Plot the following graphs: (a) distance –time graph for an object with uniform speed (b) distance –time graph for an object with non- uniform speed
Evaluate the following function for f(x)=−3 f(x)=2x+5
What role does personal responsibility play in people’s food choices
Plz help ASAP WILL MARK YOU BRAINLIST IF UR ANSWER IS CORRECT Question #3