flemscreations29 flemscreations29
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Unit rate $20 for 3 pies sold

Respuesta :

Babybio18
Babybio18 Babybio18
  • 24-03-2020

Answer:

20 over 1 = 3 pies of gold

Step-by-step explanation:

In a unit rate , the number in the denominator is always 1 . There's 20$ for 3 pies of gold.

Answer Link

Otras preguntas

Plzzz Helpp this is due at 9:00pmValley Forgewhy was speed of loading for guns and firing so important in 1777-1778​
scientific notation for (5•10^8)-(8•10^7)
is there more cities than country ?
9.63 Km is the equivalent to 9,630 m. True. or False​
Which is an example of a permanent legislative committee? A. joint B. interim C. standing D. conference
Ben is not such a good player as Joe. (Use: than)​
what is the volume of a cube with 1/4 ft edge?
helppppp please i don’t get this at alll !!!!!!!!!!!
A performance of a play with changes in important elements, such as scenery, language, and ethnicity of characters, is called an .
what is 5 with an exponent of 3 times 5 with an exponent of 4 equals 5 with an exponent of 3 simplified