valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

The sales tax rate is 6.5%. Rob buys a camera priced at $5.55. What is the tax amount? Round your answer to the nearest penny.
what are Muhammad Ali Jinnah's main arguments of proposing the creation of the seperate nation of Pakistan
Is phoebe from unexciting or imaginative Chapter 7-9 Walk two moons
Was the untied states successful at spreading its influence across the globe?
What is the product of 2/3and 1/4?
carefully examine the mitochondria and chloroplast models located at station 7. compare and contrast the structure and function of a mitochondrion with that of
The Gero crucifix, shown above, was made from which of these materials? a. paint, steel, and gold b. paint and gilded oak c. painted clay d. none of the above P
1)An experiment is a procedure used to test out a hypothesis. In an experiment, there are many things that could potentially change. What is the general term f
$4.92+3.44= round up to the nearest number dollar then add
There is a rectangular city with an area of 320 square miles. The city is 8 miles longer than it is wide. Create an equation that can be used to determine the l