shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

Which of the numbers 2, 3, 4, 6 and 9 are factors of 1881?
Find the value of k such that the equation of the tangent line to f(x) = x^2 + k*x is equal to y = 5*x + 3
Which traits are challenges of life for all organisms? Choose all answers that are correct. a. reproducing b. getting sunlight c. hiding or running d. maint
Can two obtuse angles be complementary
alaska has land are about 1,700,000 sq kilometers. Florida has a land are 1/10 the size of alaska. what is the land area of Florida? explain how u found the ans
(3x10)x8=___x(10x8) complete equation and tell which properties were used
An object pronoun takes the place of a/an _______ in the object part of a sentence.      A. adjectiveB. nounC. different pronounD. verb
how do we know that Otzi the Iceman was civilized and intelligent?
An ice-cream shop uses 4 pints of ice cream to make 6 sundaes. How many pints of ice cream is used for each sundae?
The slowest animal ever discovered was a crab found in the Red Sea. It traveled with an average speed of 5.70km/yr. how long would it take this crab to travel 1