cat991928 cat991928
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which describes the cost to produce one item?
O
O
A. Revenue
B. Unit cost
O
C. Unit price
O
D. Fixed cost

Respuesta :

tess69
tess69 tess69
  • 21-04-2020
I believe the answer is B, unit cost.
Answer Link
nataliesifuentes7198
nataliesifuentes7198 nataliesifuentes7198
  • 21-04-2020
B is the most Reasonable one
Answer Link

Otras preguntas

Loan values and retirement income are:A)Considered part of the final expenses of life insuranceB)Called the living benefits of life insuranceC)Not available fro
What are some public solutions (government policies) to market failure?
A light bulb uses 40.0 w of power when connected to a 110 v (dc) outlet. if the same bulb is connected to a european 220 v outlet, how much power will the bulb
What are three positive qualities about yourself? (strengths)
3. What is the value of 5 in each of the following numbers? Example: 532 789 500 000 a. 154 289 b. 5 834 974​
Training manuals make good security blankets for when you encounter something new.a. Trueb. False
If the sides of a square are increased by 4 ​inches, the area becomes 81 square inches. Find the length of the sides of the original square.
What documents must the Commander/Commanding Officer/Officer in Charge sign?
Which sentence from the passage supports the idea that the “work in chiefly indebted” to James Watt and Gorge Stephenson for developing the stem engine?
The physician orders medical therapy for a hospitalized patient diagnosed with asthma. The professic that would deliver this therapy would be a(n)Multiple Choic