lboyd1701
lboyd1701 lboyd1701
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 4.5 pound bag of apples cost $22.50. What is the unit price?

Respuesta :

imnotimportant imnotimportant
  • 23-04-2020

Answer:

The unit price is $5.

Answer Link
PollyP52 PollyP52
  • 23-04-2020

Answer:

$5.00.

Step-by-step explanation:

This is 22.5 / 4.5

= $5.00

Answer Link

Otras preguntas

Due Soon! Please Help!!!
Answer please eeeeeeee
Please help I want to pass this semester
Near what rivers did early Indian civilization develop? O Nile and Amazon Rivers O Ganges and Indus Rivers O Tigris and Euphrates Rivers O Indus and Huang He Ri
What is 66 2/3 simplified
WILL GIVE BRAINLIEST
i need help with #11 and #17 PLEASE​
Help ASAP DUE IN 10 minutes!!! What information from the internet supports the thesis that a creature’s worth depends more on its actions than on its status? (A
What was the domino theory? How does it connect to the US containment policy?
100 points! Look at the picture attached. I will mark brainliest! Random answers will be reported