chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression z2 - 6 if z = 4 The solution is:
The primary goal of the abolitionist movement was to:.
Tell whether b=6 is a solution to 8b=48. show work pls
ASAP HELP! BRAINLIEST! can someone help me with this? i need work shown. will mark brainliest!
1. Solve for X ~ B(5,0.85), for x = 3. 0.225 0.138 0.583 0.024
When I compete with my friend, I will not support or wish for the best. Do you agree or disagree pls tell the answer brainly I am so weak at moral education
You are traveling across south america. You speak spanish but not portuguese. However, as you cross from colombia into brazil, you are surprised to realize that
X-rays _____. were invented by the British Army reduced infection after surgery were discovered by accident have no uses today
2. Two spherical objects have masses of 1.5 x 109 kg and 8.5 x 10 kg. Their centers are separated by a distance of 2500 m. Find the gravitational attraction bet
Describe the currents that form along the equator.