aprilsimpson71pemscw aprilsimpson71pemscw
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Alexis and 3 friends are at the mall, each person buys a pretzel for $4, sauce for $1, and a drink for $2. Write an expression for the total and find the cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

(4+1+2[3])

total cost = 21

Answer Link

Otras preguntas

The navigation items for a Lightning app are available on mobile: A. In a special mobile configuration in the navigation menu and in Favorites B. In the profile
1. Why did many colonists believe that the British Parliament did not have the right to make laws for the 13 colonies?
2.A: 1) I.... (think) of going to that new Chinese restaurant in the city centre to celebrate my birthday. 2)……. (you/be) there yet? B: No, I 3)….. (not/be) the
what is the most technical challenge for mr?​
Which phrase best describes what a soil horizon is? A the bottom layer of a soil profile B each layer of a soil profile C the place where two soil profiles meet
Part 1: Nouns Directions: Write the plural form of each noun. 1. child 2. friend 3. baby 4. lunch 5. bike
True or false? Tornadoes can form when the air in a strong thunderstorm or a supercell begins to rotate.
out of 100 couples each year that use natural family planning methods, such as fertility awareness, up to ____________ women may become pregnant.
Two tanks hold a total of 61 gallons of a toxic solvent. One tank holds 4 gallons more than twice the amount in the other. How many gallons does each tank hold?
Guys I need your help There are 16 ounces in 1 pound John is mailing a package that weighs 10 pounds he wants to know the weight of the package in 1 ounce compl