charlcotto4727 charlcotto4727
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Kim bought 2 pounds of green apples and 3.2 pounds of yellow apples from the market. Both apples were $1.65 per pound. How much did Kim spend on apples?

Respuesta :

adriannazareth23 adriannazareth23
  • 26-04-2020

Answer:

8.3325

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are good websites to learn Japanese on? (Free or cheap as possible)
blank supported the enlightenment idea that people are naturally selfish
What is the most important factor for the formation of our planets
What is the equation of 60km
Mitochondria what object of a is a exsample of a mitochondria
A gas occupies 18.5L at stp. what volume will it occupy at 735 torr and 57°c?
Which grant program provides safe water systems to people in rural communities? Rural _________ is a federal grant program that works with rural and tribal grou
If you add or subtract a proton from a atom what does it become !
Identify the verb in the sentence my cat loves to sleep and sunshine
¡Maria! ¿Quine es Ella _____?