issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

Air is a mixture of many gases. however, in calculating its molar mass we need consider only the three major components: nitrogen gas, oxygen gas, and argon. gi
How are the functions of ribosome, Golgi bodies, and endoplasmic related? HELP ASAP PLEASEEEEE
how do you say yesterday I went to the cinema with my brother it was boring because I don't like that
help needed as soon as possible
which statement best describes the relationship between self discipline and health
The head of state in a republic such as the United States is often referred to as?
Please help on this one!!
What is the value today of $3,200 per year, at a discount rate of 10 percent, if the first payment is received 6 years from today and the last payment is receiv
What should you do, if you overhear confidential information while passing by your boss’s office?
100 points plz help with this science worksheet plz answer all of the questions...I’m desperate