ItsYaGurlCharlie ItsYaGurlCharlie
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Hello. does anyone need help with math, i would be more than glad to help

Respuesta :

domthebomb69 domthebomb69
  • 21-05-2020
Yes.
mr tate buys 39 t-shirts for his class. the t shirts cost $5 each. He uses this number sentence to find out the total.cost: 30 x 5 = 150 Which problem can be used to check Mr. Tate's answer?
Ver imagen domthebomb69
Answer Link
cbowser15010
cbowser15010 cbowser15010
  • 21-05-2020
Me please, I need to turn in an assignment and I don’t understand these questions, and school gets out on June 2nd. So I needed it done by then. It’s past due.
Answer Link

Otras preguntas

there are 103 students eating lunch in the cafeteria. each table seats 4 students. all the tables are full except for 1 table. how many students are sitting at
write a double plus one fact for the sum of 7
You buy 3 books that each cost the same amount and a magazine all for $55.99 you know the magazine costs $1.99. How much does each book cost ? Equation?!
Josie bought a new mirror. The mirror has 5 sides. What is the shape of the mirror?
Evaluate -3x 3 - 4x for x = -1.
What is the large body of water near Jamestown?
A bakery uses 475 pounds of apples to make 1,000 tarts. Each tart contains the same amount of apples. How many pounds of apples are used in each tart?
Gold coins and silver bars _______ found in the sunken pirate ship. A. was B. were
At the end of World War I, which of the following caused the greatest damage to President Wilson’s legacy?
solve the equation 2s+s+12=132