middleschool726 middleschool726
  • 22-05-2020
  • Mathematics
contestada

44 kg of onions cost $308. How much
would 31 kg cost?

Respuesta :

ednavaleria460
ednavaleria460 ednavaleria460
  • 22-05-2020

Answer:

$217.00

Step-by-step explanation:

$308÷44=7

31×7=$217.00

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a “smart” exercise choice? Wear extra layers of clothing Swim where a lifeguard can see Prepare large meals beforeha
What is a vestigial organ
One +4 equals five, 2+5 = 12, 3+6 = 21, what does 8+ 11 equal
I need somebody's help..
A patient comes into the clinic with a resting heart rate of 80 beats per minute (bpm). The patient's cardiac output was found to be 5.6 liters/minute with an e
you just bought a new hard drive for your computer, you plan to use this secondary hard drive to store all school work files. once installed, what needs to be d
What domain did sues rule?
what would you call a object that makes people shut up
1. Obligate anaerobes are often grown in an anaerobe jar, which completely excludes oxygen from the environment. How is the environment within a tube of fluid t
5. udents are asked to compare the layers of the Earth to the layers of the Sun and draw a model of each Earth's Layers mantle outer core inner core Sun's Layer