teenytatertot
teenytatertot teenytatertot
  • 23-05-2020
  • Mathematics
contestada

Travis spent $9.84 on 8 of watermelon. How much would he spend on 15 pounds of watermelon

Respuesta :

treetran treetran
  • 23-05-2020

Answer:

$18.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK BRAINLIEST!!
How can World Literature help a businessman or a top executive in a multinational corporation? Will an interest in books be an advantage or a drawback for him/h
Can someone tell me some word problems already solved? dividing and multiplying decimals and integers by 100,10 and 1000. I need one of each.
find the mode of the data set
how much does an x box emulator cost and what does it do??? Will give brainliest to first right answer!!!
Which of the following is an example of an anion that contains a metal? A. Sulfate B. Phosphate C. Chromate D. Nitrate .
On Monday, a local hamburger shop sold a combined total of 408 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was three times the number of hamb
answer truthfully:))​
Find the circumference of the circle and round to the nearest tenth
the period of the decimal in 0.457 with a bar over is?​