hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

lololololololololololollololo
(14 plus 42)divided by 7plus4 to the 2power
Select the procedure that can be used to show the converse of the Pythagorean theorem using side lengths chosen from 6 cm, 8 cm, 9 cm, and 13 cm. A. Knowing tha
If the mean of 6 numbers is 17 then the sum of the numbers is
Samantha joins a group that cleans litter out of streams. What sort of impact is this group having on the environment?
Lin runs 8 laps around a track in 26 minutes. How many minutes and seconds?
is/are a drug. a. Medicine b. Alcohol c. Cigarettes d. All of the above Please select the best answer from the choices provided Ο Α OB ОС OD
What does the quotation mean to you? Why do you think the speaker stated this quotation? “And perhaps this is the most important thing that rewilding offers us,
What is the solution for vitamin deficiency disease​
Based on the nature of auxins discussed in the previous section and the explanation of photo-and geotropism, explain how auxins could cause hydrotropism. Pleas