Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

In an experiment to measure the acceleration due to gravity, g two values, 9.72 m/s2 and 9.67 m/s2 , as determined. if the accepted value of g is: 9.8 m/s2 find
find particular solution to 2x' + x=3t^2
Solve the following formula for m c=amt
1) A rock thrown horizontally from the top of a water tower lands 20.0 m from the base of the tower. If the rock was initially thrown at a velocity of 10.0 m/s,
Which of the following are modified inclined planes? Answer pulley and wedge lever and screw gear and wedge wedge and screw
How did the definition of citizenship in the new republic exclude Native Americans and African-Americans
20. Which of the following statements is accurate? A. Nonfiction doesn't depend on a plot. B. Rhythm and tone are not considered in nonfiction writing
Chemistry question: What is the mass, in grams, of a sample of 6.12 × 1024 atoms of manganese (Mn)? 6.12x10^24 atoms x 1 mol/6.02x10^23 atoms = 10.166 rounded
Which of the following regions of the brain provides the precise timing and appropriate patterns of skeletal muscle contraction for the smooth, coordinated move
If V(x) represents the volume of water, in cubic inches, in a tank when the height of the water is x inches, give a practical interpretation of V^-1(10). A.)Th