Daniel611037 Daniel611037
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which package
of laundry soap is the better
buy: 65 oz. for $6.99 or
120 oz. for $12.99.

Respuesta :

aikumsindhu aikumsindhu
  • 25-08-2020

Answer:

The answer is $3.00

Step-by-step explanation:

None

Answer Link
mahuel
mahuel mahuel
  • 25-08-2020

Answer:

120 oz. for $12.99

Step-by-step explanation:

yegeheyeueu3hehueueu3h3he

Answer Link

Otras preguntas

describe a pattern you see in your list that you can use to determine whether a larger number such as 1,276,549 is divisble by 5
round all the way 17,655
An essay is A. a subgenre of fiction in which authors tend to employ experimental techniques. B. a poetic and often dramatic type of writing that can someti
who thought Ariel's voice was annoying in the Disney movie The Little Mermaid?
An automobile engineer found that the impact of a truck colliding at 14 km/h with a concrete pillar caused the bumper to indent only 6.2 cm. The truck stopped.
Mary is having insomnia. Which piecs of advice would you give to help her deal with it?
what is the mass number of Ce
Which of the following best describes the extent of Spanish involvement in the Americas? A) Spain focused only on the Bahamas.B) Spain was involved in most of
what is 2.471 rounded to two decimal places?
For this assignment you will write sentences using the -go verbs in the present tense. You may write a: Story Poem Dialogue Song Jingle Use at least five of the