sharithe75 sharithe75
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries. They cost $2.60 a pound. How much did
she spend?

Respuesta :

hannadeterra hannadeterra
  • 25-08-2020
She spent $10.40 total on strawberry’s
Answer Link

Otras preguntas

What other theme is addressed in the passage? injuries are a stumbling block to maintaining good health. considering life from a new point of view is enlighteni
what are differ between realistic job proview and traditional job preview?​
Which of the following factors should you consider when selecting sources? how easy the source was to locate at your library the degree or level of detail provi
The rms (root-mean-square) speed of a diatomic hydrogen molecule at 50∘c is 2000 m/s. Note that 1. 0 mol of diatomic hydrogen at 50∘c has a total translational
Please Help Me With This.
Students are modeling mrna during the process of protein synthesis
The teams ratio of games won to games played was 5 to 6. If the team played 36 games how many games did The team fail to win
Tapping into this energy source could provide at least 10 times the energy that can be obtained from the nation’s known coal reserves. What does tapping mean?
what are some examples of parents being attentive and responsive to an infant's signals?someone please helpthis is child development class​
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate phrase below Pour éviter les accidents avant de faire du sport, il faut_____