berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

Which ordered pair could be removed so that the set of ordered pairs is a function? (4, -2) (-3,2) (3, 4) (1,1)
Find the length of the segment indicated. Round yo9)4.7xFind the measure of the arc or central angle indica​
What is the ring of fire
How many coins did julia collect
Choose the correct answer. The collection of investments in a mutual fund is called a .
Tim answered all queston on is math test but got 10 answers wrong. He received 4 points for every corect answer, and there was no penalty for wrong answers. His
PLEASE HELP!!!! I NEED IT REALLY FAST!! PLEASE!! please help!! All I need is a example of a metaphor and symbolism. Please I am really struggling. I have til f
why might cuba have felt the need to strengthen its defenses after the Bay of Pigs
As Tania reviews the checks for deposit, she realizes that one of the checks collected for a patient’s copayment is postdated two days in advance. The office ha
what is Thomas Paine primary purpose in the crisis?