brandon45304
brandon45304 brandon45304
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

Velvet fabric costs $11.49 a yard. Yvette buys 9.3 yards. Yvette's estimated cost of the velvet is
$20.
$99.
$104.
$120

Respuesta :

michellechitsaka
michellechitsaka michellechitsaka
  • 21-09-2020

Answer:

$99

Step-by-step explanation:

11.49 is estimated to 11

9.3 is estimated to 9

1 yard cost $11 what of 9

11×9=99

Answer Link
krbennett
krbennett krbennett
  • 15-10-2020

Answer:

99 is your anwser⇔

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Are the following Mineral or Ore?
The figure below shows the distance between two cities on a map. The scale of the map is 1/8 inches to 12 mile. The Mitchell family drove from Lee Springs to Bo
A business setting in which workers have regular opportunities to do what they do best and perceive that they are part of something significant is one that prom
Identify the cause and affect of the Great Depression
Suppose that there are two types of tickets to a show: advance and same-day. Advance tickets cost $40 and same-day tickets cost $20 . For one performance, ther
PLEASE HELP!!!! Suppose that you invest $400 in a bank account that has APR of 6% and it is compounded monthly (12 times a year) how much money will you have af
1) A pattern where the terms are related found by repeatedly multiplying by a specific number is called a _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ sequence. 2) For a ge
answer to first question
Can someone please answer this?
What are the intercepts for x and y ? thanks in advance