Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 3 bags for $2.75

Respuesta :

madhatter3145 madhatter3145
  • 21-09-2020

Answer:

8.25 hopes this helps if it's wrong sorry

Answer Link
joshlynx joshlynx
  • 21-09-2020
answer: $0.92

explanation: divide $2.75 by 3 and round your answer.
Answer Link

Otras preguntas

heeeeeelllllpppppppppp
Is baking soda a fine powder (no visible grains), or is it coarse (visible grains)?
As a young boy, Stephen is: a. Athletic and confident c. Erudite and cocky b. Insensitive and rambunctious d. Non-athletic and shy
Solve the problem. Round to the nearest cent. Tabby Soft believes that it will need new equipment in 5 years. The equipment will cost $26,000. What lump sum sh
You roll a blue number cube and a green number cube. Find P a number greater than 2 on the blue cube and an odd number on the green cube
What are discretionary calories? the difference between the number of calories needed daily and the number eaten that day to fulfill nutritional requirements th
In the Greek creation story, Pandora opens the jar against orders. What part of a creation sequence is that?
¿Vas de compras _____ sábados? A. las B.los C. en D. el
how did writing aid the expansion of trade during the bronze age
Use the problem below to answer the question: How many grams of H2 would be formed if 34 grams of carbon reacted with an unlimited amount of H2O? The reaction