jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 24-CAN CASE OF SOUP FOR $18 or a 4-can pack of soup for $3.00

Respuesta :

rhammock54 rhammock54
  • 21-09-2020

Answer:

a 4 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the question
Sean is researching how to harness energy from the power created by the waves brought in by the tides. What do engineers need to develop before this can be full
what do u need to be a physical theraphy
Solve the inequality:
The rightsthat everychild shouldhave, in ourtimes :A3, Activities base​
List atleast 5 facts about the Aztec culture
Use the area formula A = lw to write a formula for the length / of baking sheet shown.
She washed us in a river of make-believe, burned us with a lot of knowledge. ?
I need sum help on this
____papeles ( your... familiar singular) A.Tus B.Tu C.Mis D.Mi