jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate x - 2y when x = 5 and y = 5. Determine whether the ordered pair satisfies the equation. x - 2y = -5; (5,5) Yes, the ordered pair satisfies the equation
Isaac applied the steps below to find the product of (4.2)(-5.4). . Step 1: (4.2)(-5.4) = (-5.4)(4.2) Step 2: = (-5.4)(4) + (-5.4)(0.2) Step 3: = (-21.6) + (-1.
to thase who missed the other ones 4+5-6/7*8-7
Please answer this correctly
Anoche ella ________ paella en el restaurante español. A pidió B pedía C pedió D pedí
Which of the following was not a function of the Roman senate
Prove the Triangle Proportinality Theorem
in this fictional map, which elements suggest relative location? A. south piglet B. vertical grid lines C. Horizontal grid lines D. south island
2 l plus 2 w equals 48
What is the first step when constructing an angle bisector using only a compass and a straightedge? A. Place the compass needle on one of the legs of the angle,