Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

jem boy wants to make his 8-meter square pool into a rectangular one by increasing its length by 2m and decreasing its width by 2m .jem boy asked your expertise
What polynomial when divided by 2y^5 yields 4y^2-2y+9 as a quotient?
Can anyone help me solve this algebra porblem? -4 2/3=2n/3+1/3+n/3 Negative four and two thirds equals two "n" over three plus one over three plus "n" over thre
in the given figure , if PQ ll RS , angle TRS = 105 and angle RTP = 30 , then the value of x is
An object that is farther from a converging lens than its focal point always has an image that is _____.invertedvirtualthe same in sizesmaller in size
What is the correct answer for 20 + 20 × 0 + 1 = ?
if a line passes through the point (1,9) and has a slope of 6 , write it as an equation
do two-headed snakes really exist?
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?