Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

What is technology?5points​
Olivia has made a pyramid model for her history project at school. The pyramid model has a square base. Each triangular side of the model has a base length of 1
Find the surface area of the composite figure. 5 cm 10 cm 4 cm 5 cm SA = 10 cm -8 cm 4 cm 12 cm [?] cm² If you'd like, you can use a calculator. Enter
I need help this is very hard (please explain your reason why, so I know your right)
Select the reasons that farmers typically only specialize in one breed. homogeneous housing familiarity with the breed business efficiency standardized food sup
If a movie starts at 13:35 and it lasts 1 hour and 27 minutes. What time does it end at?​
After reading the paragraph, select the sentence that identifies the theme. God's people were oppressed by the Midianites. Because the times were so hard, the p
hich sentence uses a conjunction or conjunctions correctly? You can borrow my necklace as far as you give back my earrings! You can borrow my necklace wherever
The mean date is 1985.67 and standard deviation 9.2 is greater than 2005?
ATTA-KAY PHYSICS 121 3. A ball A is left to roll down an inclined plane of inclination 30º. Just at the moment a second ball B is pushed up the plane with a vel