markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

The moon is about 240000 miles from earth what is distance written as a whole number by power of 10
Is 4/8 less than 5/6
How to solve 40 is 1/10 of 400
29/5 converted to a mixed number
oraciones con palabra en hora buena
solve for the indicated variable in each literal equationa/b = c for b
How many minutes are 3/5 hours?
Question \/ below in the picture.
How many milliliters of liquid does the smaller graduated cylinder contain?
Round to the place value of the underlined digit 552,945 the first five is underlined