annietrivers annietrivers
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms Sitson bought 10 pounds of candy for $12 what was the cost of the candy per dollar

Respuesta :

matthewc8411571
matthewc8411571 matthewc8411571
  • 23-09-2020

Answer:

the cost of candy per dollar is $1.2

Step-by-step explanation:

divide 12 by 10 and to make sure you can multiply 1.2 to 10

Answer Link

Otras preguntas

which kingdom only includes prokaryotics?
compare and contrast the egalitarian society to modern society.
What were Lewis and Clark looking for six months before leaving st. Lewis
As the president in the executive department implement in enforce a law they might need?
Which sentence does not contain any errors in period usage? a. Jerry's new job at Imagination retrice is going well. b. Prof. Gibson asked us to meet her at 1:
Fill the gaps: Patrick .....(climb) the mountain and .... (see) a snake
why can both men and women be victims of violence
Why is it important to speak up
if you were going to buy a car, would you buy a electric or gasoline powered car? why or why not
In the United States, overall, the cost of speeding did not contribute to the cost of crashes. a. True b. False