jadbak9982
jadbak9982
24-09-2020
Mathematics
contestada
3 gallon of milk at $3.69 per gallon
Respuesta :
laylamacb
laylamacb
24-09-2020
11.07 just do 4.69x 3
Answer Link
annmck0616
annmck0616
24-09-2020
11.07 you have to multiple because it said per.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Cups $2 Lemons $8 Sugar $3 Juan wants to start a lemonade stand to earn money. He needs money to purchase the materials before he can sell the lemonade and earn
Choose the word pair that correctly completes this question. Wie ______ ich in das Kleid ____? A. sehen, aus B. sehe, aus C. siehst, aus D. seht, aus
Elisas character in chrysanthemums expresses a universal longing to reach beyond our circumstances to be more and do more. Find a character in another story fr
4 kitchen assistants can prepare 10kg of vegetables in 45 minutes. How long would it take 25 assistants to prepare
1 pointif the price decreases from Rs10 to Rs 8 of a commodity butthe quantity demandedremains the same , priceelasticity is * oneO zeroO infinityO none of th
Write the polynomial below in standard form. 2x2 - 7x5 + 4x + 15 - 5x1 + 6x4
spanish meaning of fancy
Which equation represents the graphed function? O y=-2x + 3 O y = 2x + 3 O y = 1/2x+3 O y=-1/2x+3
mary invest 12000 in a saving account. the account pays 1.5% compound interest per year. work out the value of her investment after 2 years
which are old cases that were Forensic science is used to close never solved. * A.kidnapping cases B. Appeals cases C. Warm cases D. Cold cases