fawsiaib fawsiaib
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Pencil cost 9p each.how much would 28 pencil cost

Respuesta :

kadenmathis03 kadenmathis03
  • 24-09-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

9 times 3 is 28

Answer Link
h3trev h3trev
  • 24-09-2020
252 pence or 2.52 GBP. (Cost per pencil) * (quantity) = (total cost)
Answer Link

Otras preguntas

What is a major city in Alaska that starts with F
Which statement illustrates the distributive property? Please help
How do you think the world was created?
How do you think the world was created?
Water on each side of a divide flows in...
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Water on each side of a divide flows in...
How do you tell if an equation is linear or not????
How do you think the world was created?
How do you tell if an equation is linear or not????