hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

When the average price level in the united states, relative to the average price levels in other countries, rises, this tends to raise imports and lower exports
Which of the following is an example of a complete analogy? An atom is like the solar system; there is a center around which everything revolves. Buying a
who was the lead revolts in the north of Mexico
(8.05)What conclusion can be determined from the dot plot below?
Sexual reproduction relies on
How do I add up cells in Microsoft excel
A company sold equipment that originally cost $160,000 for $96,000 cash. the accumulated depreciation on the equipment was $64,000. the company should recognize
What was the effect of the Supreme Court's ruling in Citizens United vs Federal Election Commission
the restoring force on an object is proportional to which of the following?
The equal sign is confusing me ? Do I combine then solve or just combine