Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

Consider how Sergei reacts when yoni comes to the door
How to I solve three times a number, increased by 2 in the algebraic expression
The _______________ is the brain structure involved in the storage of new information in memory.
how did a change in the use of fire demostrate human ingenuity
The route followed by a hiker consists of three displacement vectors , , and . vector is along a measured trail and is 1550 m in a direction 27.0° north of east
Which of the following correctly describes the importance of demonstrations to scientific investigation? A- A demonstration shows how something works, often i
Complete this sentence. The solubility of a sample will ____________ when the size of the sample increases. A) stays the same B) decrease C) increase D) be unab
Which of the following lists is in order from least to greatest? PLEASE HELP!!!
Which type of account will typically have the highest interest rate
what is the answer to 24ab+ab-7