shakaylawynter363
shakaylawynter363 shakaylawynter363
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

ballboy22334
ballboy22334 ballboy22334
  • 25-09-2020

Answer:

Value Grocery Mart has the better deal

Step-by-step explanation:

If Market City is selling their crackers for $1.75 a box, we could either multiply that by 3 since we know what 3 boxes of crackers cost for VGM or divide their 3 for 5 by 3 to see how much 1 box is, which is $1.67

Answer Link

Otras preguntas

Factor. to 4m6 – 16p10
The answer these questions are very hard lol
The Final American War between France and England was?​
Your parents win the lottery and offer you an incredible deal. They will pay you money each day for 30 days for doing your chores. You can choose to be paid one
what is a benefit of quiting tobacco products?
507+372 is the same as 500 +
Which of the following gases in the atmosphere is not considered a main contributor to the greenhouse effect? A. Carbon dioxide B. Methane C. Nitrous oxide D. O
Write each expression as an equivalent expression with a single logarithm. Assume xx, yy, and zz are positive real numbers. ln(x) + 2 ln(y) − 3 ln(z)
if ~ p: 2+2=4 what is p? 2x2=4 , 2x2≠4 , 2+2=4 , 2+2≠4
The common law governs all contracts except when it has been modified or replaced by statutory law or administrative agency regulations. a. True b. False.