nicolerainm
nicolerainm nicolerainm
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 hours worked for 12$ Worked, 9 hours worked for 36$

Respuesta :

MrsCA
MrsCA MrsCA
  • 25-09-2020

Answer:

$4 an hour

$12/ 3hrs= $4/hr.

$36/ 9hrs= $4/hr.

Step-by-step explanation:

Answer Link
373973189 373973189
  • 25-09-2020

Answer:

$4 per hour.

Step-by-step explanation:

4 multiplied by 3 is 12 and 9 multiplied by 4 is 36.

Answer Link

Otras preguntas

Do you have to water a real Christmas tree every day?
coenzyme q carries electrons between which stages of the electron-transport chain? check all that apply.
What is the greatest common factor of the polynomial 10a4b2+120a3b3+60a3b4 ?
Solve: -4(2 - 3x) = 7 - 2(x - 3) Check:
Place the terms into the correct column that describes the reactions of photosynthesis. Word bank: processes: atp synthase, calvin cycle, electron transport cha
How many gifts should a 13 year old get for Christmas?
a national manufacturer of ball bearings is experimenting with two different processes for producing precision ball bearings. it is important that the diameters
the nurse is caring for a client who has had pca therapy following orthopedic surgery. what should the nurse check/perform during each subsequent assessment?
What was Christmas called when it was pagan?
a nurse is providing prenatal education to a group of primigravida clients with gestational diabetes. which is the nurse's best explanation for increased matern