rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

Name three different kind of solar satellites.
Strong evidence that two continents were once joined might include som the current location of rivers empting into the ocean. A) The current location of rivers
The OutsidersWhy do you think Dallas begins to sound like Darry in this particular situation.​
Sam worked 26 hours so far this week. He normally works a 40 hour week What fraction and percent represents the portion of hours he has worked? Simplify the fra
Anne has saved 9 dollarsfor a new coat.Tgat is 1/6 as much money as she needs.How much does the coast cost?
4. Find the missing values of the Special Right Triangles. Simplify answers. **no decimals **60*5 ft2 1cm3.56 mi​
find the standard deviation of the data set 8.2,10.1,2.6,4.8,2.4,5.6,7.0,3.3. Round to the nearest hundredth if necessary.
Can someone help me with these questions please? 1. Which function pass through the points (1, 4), (2, 9), and (3, 16)? y = (x + 1)2 y = (x + 3)2 y = 7x - 5 2.
What is 12/20 written as a decimal
What kind of flowers did John always bring home to yolanda