Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Factorise the following equation: [tex]6x^4y^3-10x^3y^4[/tex]
How did geography affect classical Greece and Persia differently? A. Greece's geography forced it to develop a large land army, while Persia's led it to rely on
Type an equation for the following pattern. Need Help!!
Find the slip of the line parallel of the graph y= -3x - 6
What is the 16-bit hexadecimal representation of each of the following signed decimal integers? -29
A bus travel with an average velocity of 60km/h. How long does it take to cover a distance of 500km​
Factor completely 9x3 + 36x2 − x − 4.
ONLY ANSWER THE QUESTION IF YOU KNOW IT! FIRST PEREON TO ANSWER GETS BRAINLIEST!!
[tex] \frac{3}{2 - x} + \frac{5}{4 - 2x} - \frac{1}{x - 2} = 4[/tex]Solve the Equation above, please. I am really confused about it. Thank you.​
Lcm of 14, 21 and 28