lexrne lexrne
  • 23-09-2016
  • Mathematics
contestada

the cost is $4.25 for 1 item. find the cost of 5 items

Respuesta :

AstroGalacticKP
AstroGalacticKP AstroGalacticKP
  • 23-09-2016
$4.25 X 5 = 21.25
Just multiply
Answer Link
Water5566
Water5566 Water5566
  • 23-09-2016
21.25 is the answer you just do 4.25 x 5. :) Good luck!
Answer Link

Otras preguntas

A citrus grower ships grapefruit in boxes of 10. one season, the grower shipped 20,400 boxes of grapefruit. how many grapefruit were shipped
How was the family central to the Puritan community?
What is the total weight of four cartons if each carton weighs 16 1/4 pounds
Use barbarism in a sentence
The information for two pay as you go cell phone companies is given On call 3.5 hours :$10 1/2hour:1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each com
Scientist A dissolved 1.0 kilogram of salt in 3.0 liters of water. Scientist B dissolved 2.0 pounds of salt in 7.0 pints of water. Which scientist made a more c
Condition with frequent incidents of sudden, involuntary deep sleep is what?
You complete 3centimeters of a necklace in an hour. Each hour after the first, you triple the length of the necklace. Write an expression using exponents for th
A certain calling card gives you the following rate to call Malaysia. There is a connection fee of $0.39 which allows you to connect for up to (but not includin
What two-digit number multiplied by itself has the product 2,025?