Seudónimo Seudónimo
  • 24-09-2016
  • Mathematics
contestada

Lisa only has $250 to spend. She noticed she could buy 5 pizzas and 2 sodas. How much does each pizza and soda cost?

Respuesta :

DaylightDreamer16
DaylightDreamer16 DaylightDreamer16
  • 24-09-2016
do you have answer choices? or is it a description
Answer Link

Otras preguntas

What is the advantage for birds and mammals of having a four-chambered heart?
a sample of 546 boys aged 6–11 was weighed, and it was determined that 89 of them were overweight. A sample of 508 girls aged 6–11 was also weighed, and 74 of t
High-pressure liquid chromatography (HPLC) is a method used in chemistry and biochemistry to purify chemical substances. The pressures used in this procedure ra
Read this excerpt from "A Jury of Her Peers" by Susan Glaspell. Which line shows Mrs. Hale's attitude of pity and compassion for other women? She [Mrs. Hale] da
Aaron's dad gave him $50 for cutting their grass. Aaron used the money to buy a $9.75 hat and two hamburgers that cost $1.25 each. Aaron also bought a birthday
2 divided by 1 6/7 in simplest form
please help me!!!!I need your help!!​
You swing a bucket of water in a vertical circle of radius 1.4 m . What speed must the bucket have if it is to complete the circle without any water spilling?
The striations in skeletal muscle fibers are attributable to
Deja has two baskets of berries. One of the baskets has 3 3/8 pounds of berries and the other basket has 2 7/8 pounds of berries. She is going to split the be