shevchuksophie shevchuksophie
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Patty buys 7 juice boxes a month for lunch if one juice box costs 2.79 dollars, how much money does patty spend on juice
each month?

Respuesta :

lRandomPersonl
lRandomPersonl lRandomPersonl
  • 21-10-2020

Answer:

She spends 19.53$ each month

Step-by-step explanation:

7*2.79 is 19.53, so that means she spent that much a month

Answer Link

Otras preguntas

baby elise is irritable, does not follow regular patterns of eating and sleeping, and has intense reactions to what goes on in her environment. elise's temperam
vivian is using a search engine to find photos for a school project. what search engine tool should she use to find photos she can legally copy and share?
identify if the number is rational or irrational
Please show and explain this please
right answer gets brainlist pls help asap
which of the following tend to be directed at socially marginal individuals as a method of social control? a. blood feuds b. olympian religions c. rites of pass
The maya Name twe thing the maya had in common with the ancient Egyptian
Which of the following did NOT occur in the event known as the “Boston Massacre”? (Answer choices are attached below!!!!)
a gas reacts with a solid that is present in large chunks, then the reaction is run again with the solid pulverized. how does the increase in the surface area o
Which of the following can increase your energy levels? OA. Getting enough sleep. OB. Spending plenty of time with your friends and family. OC. Getting your sch