victoriavic1
victoriavic1 victoriavic1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Reward! Thank you!!!!!

Explain Reward Thank you class=

Respuesta :

cookieplayZ
cookieplayZ cookieplayZ
  • 21-10-2020

Answer:

1 lb/$4 is the correct answer.

Step-by-step explanation:

its  $4 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A culinary club earns $1190 from a dinner service. They sold 34f adultadult meals and 51 student meals. An adult male cost twice as much is a student meal. What
Establish a claim in a argument is most like
HELP FAST 10 POINTS
ori works at a flower shop in her town. When customers come in to purchase flowers as gifts, Lori takes the time to really listen to their needs so she can reco
i NEED HELP ASAP ! answer this question you'll get brainlest Which equation is graphed here? A) y = -3x + 3 B) y = -3x - 3 C) y = -13x +3 D) y = -13x
Please help Where are electrons with the lowest energy found? in the nucleus farthest from the nucleus outside the atom closest to the nucleus
APPLYING MAIN IDEAS What is the most important power of Congress? a. fix standard weights and measures c. make the nation’s laws b. establish post offices d. bo
Someone please help me out please ??!
reflects the pros and cons of continuous software updating?
what lesson can readers learn fron this text