asb10127 asb10127
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated socks costs $22.36 . What is the unit price of the pairs of socks ?

Respuesta :

Wentworth Wentworth
  • 22-10-2020

Answer:

5.59

Step-by-step explanation:

22.36/4 = 5.59

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

What is an equation of the line that passes through the points (4,-2) and (8,3)?​
What is the constant of proportionality for the following table?
Which of the following statements describes a primary difference between democratic and communist governments? A. Only democratic governments distribute land t
Plzzz help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How do you write 0.0000006505 in scientific notation?
Pls help me find the answer!
help with multiple choices homework
I'm not sure of this
Gravitational attraction exhibited by an object increases with increasing mass. What does this mean?
What two variables are likely to have a negative correlation