Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 avocados cost $4 then how much would 9 cost?

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $4 and 50 cents,$4.50

Step-by-step explanation:I’m too lazy to explain but if 1 avocado is 50 cents then 9 avocados is $4.50

HOPE THIS HELPED!!

Answer Link

Otras preguntas

3|2x-3| + 1/4z^2 if x=-2 and z= 0.4
Given tan B = 15/9 find angle B in degrees.
All of the following statements about the activities of interest groups are TRUE except:
A star's emission spectrum consists of
Use the past participle of the verb run to complete the following sentence. Jaffa _____ in more than a dozen marathons.
Which is the value of this expression when x=-2 and y=-3 10x^3y^2 -720 -360 360 720
The lengths of three sides of a trapezoid are shown below:  Side 1: 11z2 − 4z + 2  Side 2: −2z + 3 + 12z2  Side 3: 3 − 3z + 13z2   The perimeter of the trapezoi
the length of a rectangle is 3 times the width and the perimeter is 22. Find the dimensions of the rectangle
During climacteric, women secrete __________.
In every programming language, when you access data stored in an array, you must use a ____ containing a value that accesses memory occupied by the array.