chloeort3393
chloeort3393 chloeort3393
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $2.00 for eight juice boxes. What is the unit price per box?

Respuesta :

zoeyangelee
zoeyangelee zoeyangelee
  • 22-10-2020

Answer:

$0.25 for 1 juice box

Step-by-step explanation:

Divide $2.00 by 8

The answer is 0.25

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

natation TT mean to genetics
How does cold milk cool hot Cocoa
is 1/3 greater than 5/6
Antibiotics added to livestock feed have been found to: disappear kill livestock slow animal growth collect in muscles and tissue
A caesura is a primary accent?
Which of the following is true about the marine biome? A. The marine biome includes the freshwater and saltwater biomes. B. The marine biome experiences
Why was the European Bank for Reconstruction and Development founded? A. To aid Eastern European countries B. To aid Eastern European countries C. Promote pri
The term el zapateado comes from the Spanish word for which of the following? a. feet c. shoes b. dance d. drums
Would thermal energy be greater at 0 C or 48 F
whats a good propagada topic