inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

when does lactic acid fermentation take place in human cells?
luis bought stock at $83.60. the next day, the price increased $15.35. this new price changed -4 3/4% the following day. what was the final stock price?? is you
luis bought stock at $83.60. the next day, the price increased $15.35. this new price changed -4 3/4% the following day. what was the final stock price?? is you
Which law of motion accounts for the following statement? "A planet stays in orbit around the Sun." first law second law third law
In the sentence "Mary caught a frog," the common noun serves as A. the predicate of the sentence. B. the object of the sentence. C.
when does lactic acid fermentation take place in human cells?
the freedom to make your own decisions can be limited if the business you choose is a
A villanelle is a. a narrative poem written in blank verse. b. a type of complex sonnet. c. a favorite technique of John Donne. d. a formal poem using exten
Given the balanced equation representing a reaction: Cu + S==> CuS + energy Which statement explains why the energy term is written to the right of the arrow
At the tips of shoots and roots can be found what type of tissue? a. ground b. vascular c. dermal d. meristematic