ShiaLa
ShiaLa ShiaLa
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Albert bought 3 pounds of bananas for $1.80.
What was the unit price of the bananas?

Respuesta :

u9bpapgm7i u9bpapgm7i
  • 27-10-2020

Answer:

5.4c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the coordinate grid is an example of which undefined term? A.point B.line C.plane D.rectangle
Solve the equation. x/5+9 = 4
I NEED HELP ON THIS ASAP!!!  PLZ HELP!!Paine's personal religious beliefs became a great issue in his later life and heritage. However, Paine uses Biblical refe
In the diagram, is a side of regular hexagon ABCDEF inscribed in circle O. What is m? 60° .
According to "Watching the World from the Riverbank," a believable setting can enhance the _____ and _____ of a story. A. climax; anticlimax B. foreshado
Which choice shows the proper way to use a colon? Van Gogh painted my two favorite pieces: Starry Night and Sunflowers. My favorite paintings: are Starry Nig
BRAINLIESTTT!!!!!!! Which substances are needed for cellular respiration? Use complete sentences to explain how the mass of hydrogen is conserved during cellula
Recall the first step in the process to determine theme. In three to four sentences, summarize at least three events that happened in the city mouse and the
What is a common operational characteristic of marketing teams? select one: a. they concentrate on their internal processes, and simply inform others of what th
Unicellular organisms excrete waste by _____. osmosis diffusion active transport all of the above