clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

Which graph best represents the solution to the following system? 5x - 2y < (less than or equal to) 10 x + y < 5
Banana pudding tastes great with sweet iced tea. what is great
What is the correct order of food passing through the digestive system?
how did woman and young people contribute to the colonial colony
x-y+z=-7 x+y+z=1 x+y-z=9 How would you solve this equation?
Short Question, please help asap. Thanks! How is a Greek hero like a superhero?
What is 35.78 rounded to the nerest scond?
Order the following from greatest to least in standard form a. 11 ones 3 hundreds 311 10+1+300
Ira bought a tennis racquet that cost $112. The sales tax rate is 9 percent. What is the total amount that she paid? $121 $122.08 $122.80
Calculate the Cal(kcal) in 1 cup of whole milk: 12 g of carbohydrate, 9 g of fat, and 9 g of protein.